Зошто ПРОСТОР недвижности?

ПРОСТОР недвижности ви нуди најголема селекција на станови и куќи за продажба или изнајмување. Ние ви овозможуваме лесно да го пронајдете својот дом од соништата со тоа што ...

Најнови Понуди

Се продава Хотел во Прилеп

Се продава Хотел во Прилеп1 EUR

Хотелот ,,ЛИПА’’ се наоѓа во центарот на градот на атрактивна и совршена локација. Поседува вкупна површина од 3400 м2 + 500 м2. Хотелот се продава со уредна документација. За повеќе информации јавете се на : 078 340 782 Цена : По договор. Шифра : H1000

Се ПРОДАВА Стан во Кисела вода

Се ПРОДАВА Стан во Кисела вода 1 EUR

Станот се наоѓа во близина на Општината. Станбена површина 90 м2 - идеален распоред, • Oдвоен Дневен престој од спалните соби • Голем дневен престој со терпезарија и кујна • Тераса • Тоалет • Две спални соби Цена: Цена по договор Шифра: 3072 КОНТАКТ ТЕЛЕФОН: 075 489 145 или 078 409 501

Се продава Куќа во Илинден

Се продава Куќа во Илинден1 EUR

Плацот е 956 м2, ,а куќата зазема 120 м2 во основа. Куќата поседува комплетна и уредна документација. Се наоѓа на мирно и тивко место на само неколку км од Центарот на Скопје. Во самиот двор куќата поседува една летна кујна од 45 м2 и гаража од 60 м2. Греењето е на централно парно (нафта или дрва). За повеќе информации јавете се на: 075 489 145 Цена по договор. Шифра: 6049

Се ПРОДАВА Стан во Тафталиџе

Се ПРОДАВА Стан во Тафталиџе1 EUR

Станот се наоѓа на Улица Прашка. Станбена површина од 93 м2 – со идеален распоред : • Oдвоен Дневен престој од спалните соби, • Голем дневен престој со терпезарија и кујна, • Тераса, • Тоалет и • Две спални соби Цена: Цена по договор Шифра: 3073 КОНТАКТ ТЕЛЕФОН: 075 489 145 или 078 409 501

Се Продава Деловен Простор во ГТЦ

Се Продава Деловен Простор во ГТЦ 210000 EUR

Се продава деловен простор во ГТЦ со површина од 99м2. Просторот е погоден за повеќе дејности. Има санитарен чвор. Греењето е од повеќе видови. Цена 210000. Шифра 8011

Се продава стан во Центар 2

Се продава стан во Центар 21 EUR

Станот се наоѓа на Водно. Станбена површина од 108 м2 – со идеален распоред : • Oдвоен Дневен престој од спалните соби, • Голем дневен престој со терпезарија и кујна, • Две Тераси, • Еден тоалет, едно гостинско вц, • Две спални соби Цена: Цена по договор Шифра: 3074 КОНТАКТ ТЕЛЕФОН: 075 489 145 или 078 409 501

Се продава плац

Се продава плац 1 EUR

Плацот се наоѓа во Општина Валандово – с. Раброво Површина од 1.820 м2 со изградена хала од 670 м2 + можност за доградба од 270 м2. Шифра: 9056 ЗА ПОВЕЌЕ И ПОДЕТАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОБРАТЕТЕ СЕ НА : 075 489 145 или 078 409 501

 Се продава Двособен стан

Се продава Двособен стан1 EUR

Станот се наоѓа во Ново Лисиче во близина на ОУ. Лазо Ангеловски. Квадратурата е од 51 м2. Располага со следниот распоред: дневна соба со кујна и трпезарија, ходник, една спална соба и балкон. Станот се продава комплетно наместен / полунаместен. За повеќе информации јавете се на : 075 489 145 или 078 409 501 Цена: Цена по договор. Шифра: 2011

Се Продава Гарсоњера

Се Продава Гарсоњера1 EUR

Станот се наоѓа во Ново Лисиче. Квадратурата е од 30 м2. Година на градба на зграда е 2014 година. Греењето е на (BEG) ЦЕНТРАЛНО ПАРНО. Има едно слободно паркинг место. Цена: Цена по договор. Шифра: 1005 КОНТАКТ ТЕЛЕФОН: 075 489 145

Се Продава Двособен Стан

Се Продава Двособен Стан1 EUR

Станот се наоѓа во Аеродром. Квадратурата е од 48 м2. Располага со следниот распоред: дневна соба со кујна и трпезарија, ходник, една спална соба и балкон. За повеќе информации јавете се на : 075 489 145 или 078 409 501 Цена: Цена по договор. Шифра: 2012

Се продава Хотел со бензинска пумпа во Прилеп

Се продава Хотел со бензинска пумпа во Прилеп1 EUR

Хотелот ,,Сонце’’ се наоѓа на одлична локација недалеку од Центарот на градот. Поседува 17 апартмани, голема сала за 200 гости и една помала сала за 80 гости, Кујна опремена и уредена по Хасап, во летен период работи и базенот со спортските терени и сала за вежбање. За повеќе информации јавете се на : 078 340 782 Цена : 2.500.000eu – со можност за договор. Шифра : H2000

Се продава компанија во Прилеп

Се продава компанија во Прилеп1 EUR

,,Жито Прилеп’’ е голема компанија за производство на леб и бели печива. Има огромен млин и фабрика за сточна храна. За повеќе информации јавете се на : 078 340 782 Цена : По договор. Шифра : H3000

Се Продава Стан

Се Продава Стан1 EUR

Станот се наоѓа во Чаир. Квадратурата е од 114 м2 + 58 м2 балкон. Располага со следниот распоред: две дневни соби, кујна и трпезарија, ходник, три спални соби, балкон и два тоалети. За повеќе информации јавете се на : 075 489 145 или 078 409 501 Цена: Цена по договор. Шифра: 5050

Се продава прекрасна куќа

Се продава прекрасна куќа1 EUR

Куќата се наоѓа во Ново Лисиче – Општина Аеродром. Куќата поседува комплетна и уредна документација. Се наоѓа на мирно и тивко место на само неколку км од Центарот на Скопје. Куќата поседува два ката со два посебни влеза – како посебни два стана. - Прв кат: 89 м2 - Втор кат: 93 м2 - Подрум: 35 м2 (со летна кујна и тоалет) За повеќе информации јавете се на: 075 489 145 Цена по договор. Шифра: 6050

  Se prodava plac vo Kisela Voda 1

Se prodava plac vo Kisela Voda 1 70 EUR

Se PRODAVA gradezno neizgradeno zemjiste vo Kisela Voda 1 od 7738m2. Ima uslovi za gradba od poveke nameni. Cena-70eu/m2. Shifra-9052

Се продава стан

Се продава стан По договор

Станот се наоѓа во Влае. Станбена површина од 107 м2 + 24 м2 гаража + 2 паркинг места. Греењето е на БЕГ – централно парно. Цена: Цена по договор Шифра: 3076 КОНТАКТ ТЕЛЕФОН: 075 489 145

  Se prodava kuka vo Cair

Se prodava kuka vo Cair 115 000 EUR

Se prodava kuka na atraktivna lokacija vo Cair. Kukata e 104m2 od koi 90m2 stanben del i 25m2 podrum. Placot e 264m2 od koi 104m2 e pod objekt. Raspolaga so dve spalni sobi, kujna so trpezarija i dnevna i kupatilo. Greenje e na struja. Objektot e so cist Imoten List-bez hipoteka. Cena- 115 000eu. Shifra-6044

Се продава стан во Ѓорче Петров

Се продава стан во Ѓорче Петров1 EUR

Квадратурата на станот е 88 м2. Располага со следниот распоред: ходник, дневна, кујна, трпезарија, три спални соби, бања и два балкони. Цена: Цена по договор. Шифра: 4002 КОНТАКТ ТЕЛЕФОН: 075 489 145

Се продава прекрасна куќа во Волково

Се продава прекрасна куќа во ВолковоПо Договор EUR

Куќата спаѓа во Општина Ѓорче Петров. Испод еден дел од куќата има сутеренски дел (подрум) кој има 35м² и истиот може да биде искористен за друга намена ( дневна, кујна...). Куќата е 155м2, а самиот плац на кој се наоѓа куќата има 280м2. Во непосредна близина на куќата има школо и градинка. Шифра 6011 За повеќе информации обратете се на 075 489 145

Се Продава Прекрасна Куќа

Се Продава Прекрасна Куќа 1 EUR

Куќата се наоѓа во Бутел 2. Куќата поседува Два ката и еден сутерен простор (подрум). За повеќе и подетални информации јавете се на: 075 489 145 Цена по договор. Шифра: 6051

Се продава Трособен стан

Се продава Трособен стан1 EUR

Станот се наоѓа во Кисела Вода ( во близина на Чешма) Мала зграда 1 влез со 4 ката Станбена повешина 76м2 -идеален распоред • Физички одвоен Дневен престој од спални • Голем дневен престој со терпезарија и кујна (југ) • Тераса 4м2 (југ) • Гостинско ВЦ • 2 спални (исток- кои излегуваат на дворно место од зграда) • Тераса 2м2 ( исток –поврзана со спалните) • Гратско парно • Алармен систем поврзан со агенција Никоб Кат Високо приземје Единствен стан од зграда кој излегува со две тераси на заеднички двор од зграда Тераси 6м2 Цена по договор. Шифра 3077 Контакт телефон 075 489 145

Се Продава Двособен Стан во Кисела вода

Се Продава Двособен Стан во Кисела вода1 EUR

Станот се наоѓа во близина на Мечкаров. Станот е со површина од 63 м2 Располага со следниот распоред: дневна соба со кујна и трпезарија, ходник, спална соба, два балкони, тоалет и остава. За повеќе информации јавете се на : 075 489 145 Цена: Цена по договор Шифра: 2016

Se prodavaat dve kukji so plac

Se prodavaat dve kukji so plac1 EUR

Se prodavaat dve kukji so dvorno mesto od 1000 m2 kaj Kamenik pozadi Staklara. Ednata e 60 m2 so parno i klima,terasa od 15 m2 i pod terasata ima podrum od 15 m2. Drugata e karabina od 120 m2 so garaza i dve terasi .Vo ednata kukja ima tri spalni sobi na gorniot kat, na dolniot ima dnevna so kujna i toalet, dodeka vo drugata dnevna i kujna hodnik i kupatilo. Kukjite i placot se so cist imoten list i (postoi moznost za dogovor) zamena za stan vo K.Voda plus doplata. Idealno za ziveenje (deloven prostor, magacin,rabotilnica)

Se baraat markici A2 za Skopje i naselbite

Se baraat markici A2 za Skopje i naselbiteПо договор

Agencijata za nedviznosti Prostor Skopje ima potreba i zainteresirani investitori za markici za stanbeno domuvanje (prioritet se A2) vo slednite naselbi vo Skopje: 1.Centar 2.Karpos 3.Kisela Voda 4.Aerodrom 5.Taftalidze 6.Gjorce Petrov 7.Lisice Vasite ponudi i prasanja gi ocekuvame na tel: 078-340-782. Ve ocekuvame

Se prodava hotel vo Grcija Kalitea

Se prodava hotel vo Grcija Kalitea610.000 EUR

Se prodava dobro opremen hotel, 700m2 od koi pod objekt 222m2 ,prizemje i kat.Vkupno 444m2.Raspolaga so 15 sobi, od 15m2 i 35m2.Ubavo opremen dvorski prostor koj raspolaga so furna ,zelenilo i odlicen relaksiracki prostor i se naoga na odlicna lokacija.Za podetalni informacii pobarajte ne na tel: 075-488-259

Se prodava plac za benzinska Tetovo- Gostivar

Se prodava plac za benzinska Tetovo- Gostivar 1 EUR

Se prodava plac za benzinska na patot Tetovo Gostivar od 4000m2 so 4 rezervoari ood koi 2x60 toni za nafta i 2x30 toni za benzin.Placot ima licenca za rabota i dozvola.Noviot sopstvenik ima prilika i da si doklupi uste 13.000m3 plac, vednas do postoeckiot.

Се продава плац во нас.Бутел од 656м2

Се продава плац во нас.Бутел од 656м2120.000 EUR

Се продава плац во населба Бутел, со површина на парцела 656 м2, површина за градење 192 м2, бруто развиена површина 576 м2. Висина 10.20м (податоци согласно ДУП). Следат 3D слики за идеја за објект кој може да се изгради на овој плац (цена на проектот за овој објект се доплаќа одделно). Цена на плац: 120.000 евра

Se Prodava stan na bul.Partizanski odredi Skopje

Se Prodava stan na bul.Partizanski odredi Skopje1 EUR

SE PRODAVA prekrasen stan,na odlicna lokacija bul.Partizanski odredi Centar Skopje. Stanot e 66 m2, na 2 ri kat, so dve spalni, dnevna so trepezarija , dve kupatila.Stanot e kompletno opremen. Za poveke informacii pobarajte ne na tel:078-340-782

Se PRODAVA stan ( 71 m2 ) – Kisela Voda

Se PRODAVA stan ( 71 m2 ) – Kisela Voda1 EUR

Se PRODAVA stan ( 71 m2 ) – Kisela Voda Lokacija: Kisela Voda, ul.Mihail i Eftihij br.12/24, cetvrti sprat Povrsina: 71 m2 Garaza: So vgradena zelezna podvizna vrata so dalecinski upravuvac Namesten: Kujna (Marka gorenje) kompletno namestena visoko kvalitetna (lavabo, ceshma, rerna, plotna, aspirator so osvetluvanje, frizider i dopolnitelno so dlaboko zamrznuvanje, masina za perenje sadovi) TV Plazma (Marka Samsung) Garnitura za sedenje (poteklo Italija): trosed, dvosed,fotelja Vgradeni plakari (SDI) vo dvete spalni sobi, vo kupatiloto, hodnikot Dva kreveti (spalna masterbed i detski krevet) Klima ured (invertor za ladenje i toplenje) Kompletno osvetluvanje na celiot prostor (vgradeni osvetluvacki elementi) plus lusteri. Obezbeduvanje so vgraden alarmen sistem so kameri vo sekoja soba Bezbednosna zelezna resetka postavena pred glavnata vrata na stanot Vo celiot stan e namesten visoko kvaliteten parket,cresha boja Na site prozori se namesteni roletni za izolacija od stud i toplina I Masina za perenje. Cena: Cena Po dogovor Sifra: 3060 Kontakt telefon: 078 409 501 Apartment FOR SALE ( 71 m2 ) – Kisela Voda Location: Kisela Voda, Mihail i Eftihij st. no.12/24, 4 th floor Surface: 71 m 2 Garrage: with installed iron sliding door with remote Equipped: Kitchen (brand Gorenje) fully equipped with high quality (washbasin, faucet, oven, hotplate, aspirator with light, fridge and additional deep freeze, dish washing machine) TV Plazma (Brand Samsung) Set (origin Italy): couch for three people, couch for two people, armchair Installed cupboards (SDI) in both bedrooms, in the bathroom, hall Two beds (masterbed and children’s bed) Airconditioning (invertor for heating and cooling) Complete illumination in whole space: fitted illumination elements plus chandeliers Security with installed alarm system with cameras in each room Safety iron grid placed before the main door of the apartment Whole apartment has high quality parquet, cherry colour Roller blinds placed on all windows for insulation of cold and heat and Washing machine Price:Price by agreement. Code : 3060 Contact telephone: 078 409 501

Се ПРОДАВА куќа на убава локација - БУТЕЛ 1

Се ПРОДАВА куќа на убава локација - БУТЕЛ 11 EUR

Се ПРОДАВА куќа на убава локација - БУТЕЛ 1 Куќата е четворособна – дневнја, кујна, три спални соби, еден тоалет и балкон. Во самиот двор куќата поседува уште една помала куќичка до две соби и тоалет ( од 45 м2 ), исто така има и летниковец од 25 м2 и гатажа. Квадратурата на целиот двор е 892 м2. Куќата се наоѓа на ул. ,,Пристинска’’. Греењето е на сопствено парно со камин ( на дрва ), парното е поврзано во цела куќа. Објектот има комплетно уредна документација. За повеќе информации јавете се на: 075 489 145 Цена по договор. Шифра: 6045

Се ПРОДАВА стан во Кисела Вода кај Мечкаров (58 м2

Се ПРОДАВА стан во Кисела Вода кај Мечкаров (58 м21 EUR

Се ПРОДАВА стан во Кисела Вода кај Мечкаров (58 м2) Станот се наоѓа во Општина Кисела Вода. Ориентацијта на станот е на Исток. Живеалиштето се продава со комплетно уредна документација. Катноста е 4/4 КАТ. Греењето е на BEG централно ПАРНО. Располага со следниот распоред: ходник, дневна, кујна, трпезарија, спална соба, вц со купатило, еден балкон и паркинг простор . ВАЖНО Е ДА СЕ НАПОМЕНЕ: Станот/Живеалиштето се продава во ОДЛИЧНА СОСТОЈБА. Цена: Цена по договор. Шифра: 2004 КОНТАКТ ТЕЛЕФОН: 075 489 145

Се ПРОДАВА куќа на убава локација во Општина Чаир

Се ПРОДАВА куќа на убава локација во Општина Чаир1 EUR

Се ПРОДАВА куќа на убава локација во Општина Чаир Се продаваат три спратови од куќата со поткровје и два дуќани. Секој спрат поединечно раполага со дневнја, кујна, спална соба, една помала девна соба в склоп со спалната, еден тоалет и балкон. Куќата е комплетно реновирана во 2018 година. Квадратурата на секој спрат е по 70 м2. Куќата се наоѓа на ул. ,,Панче Неделковски’’. Целата куќа има комплетно уредна документација. За повеќе информации јавете се на: 075 489 145 Цена по договор. Шифра: 6046

Се продаваат ексклузивни куќи

Се продаваат ексклузивни куќи1 EUR

Светски тренд е да се работи во град, но да се одгледува семејство на село или во предградијата затоа што тоа е единствен начин да се одгледаат здрави и среќни деца, деца што ќе знаат што значи игра на отворено, деца кои ќе пораснат надвор со топка, без страв дека ќе налета на нив забрзан автомобил, и што е најважно, деца кои ќе можат да дишат чист воздух со полни гради. Затоа ви нудиме идеална можност за здрав и мирен живот во куќите кои се осмислени до перфекција. Површината на секоја станбена единица е од 102 до 118 м2 (приземје и кат), за ИДЕАЛНА цена од 890ев/м2. Во соработка со нашиот партнер Силк Роуд Банка нудиме најповолни услови за своите потенцијални купувачи за користење на станбен кредит. ✔️ Ниска каматна стапка од 2,9% за првите 3 години ✔️ Средства до 150.000 евра / 9.000.000 денари ✔️ Без провизија за администрирање на кредит, без апликативни трошоци и без трошоци за проценка. За повеќе информации јавете се на тел: 075 489 145 Шифра: 6047

Се ПРОДАВА трособен Стан Во Кисела Вода

Се ПРОДАВА трособен Стан Во Кисела Вода 1 EUR

Се ПРОДАВА трособен Стан Во Кисела Вода Станот се наоѓа на улица Киро Крстевски, во непосредна близина на Чешма. Станбена површина 76м2 - идеален распоред • Физички одвоен Дневен престој од спални • Голем дневен престој со терпезарија и кујна (југ) • Тераса 4 м2 (југ) • Гостинско ВЦ • 2 спални, Тераса (поврзана со спалните соби) • Греењето е на BEG Централно парно Цена: Цена по договор. Шифра: 3066 КОНТАКТ ТЕЛЕФОН: 075 489 145

Се издава ДЕЛОВЕН ПРОСТОР во Карпош 2

Се издава ДЕЛОВЕН ПРОСТОР во Карпош 21 EUR

Се издава ДЕЛОВЕН ПРОСТОР во Карпош 2 во непосредна близина на МИДА. Квадратурата е 650 м2. Греењето е на БЕГ централно парно (подно греење). Деловниот простор се наоѓа на приземје на самата улица. Слободно паркинг место има. Цена: Цена по договор. Шифра 8003 КОНТАКТ ТЕЛЕФОН: 078 409 501 или 02 614 0571

Се продава гарсоњера со спална во Припор

Се продава гарсоњера со спална во Припор1 EUR

Се продава гарсоњера со спална во Припор Станот се наоѓа во Општина Кисела вода. Квадратурата е од 38 м2. Внатрешно живеалиштето е комплетно наместено. Греењето е на (BEG) ЦЕНТРАЛНО ПАРНО. Располага со следниот распоред: мал ходник, дневна, кујна, трпезарија, една спална соба, вц со купатило и балкон/тераса. Слободно паркинг место има. Цена: Цена по договор. Шифра: 1003 КОНТАКТ ТЕЛЕФОН: 075 489 145

Се ПРОДАВА трособен Стан во Ѓорче Петров

Се ПРОДАВА трособен Стан во Ѓорче Петров1 EUR

Се ПРОДАВА трособен Стан во Ѓорче Петров. Станбена површина 63 м2 - идеален распоред, • Oдвоен Дневен престој од спалните соби • Голем дневен престој со терпезарија и кујна • Тераса • Тоалет • Две спални соби • Подрум Цена: Цена по договор. Шифра: 3069 КОНТАКТ ТЕЛЕФОН: 075 489 145 или 078 409 501

Се продаваат трособни станови во Автокоманда

Се продаваат трособни станови во Автокоманда 1 EUR

Се продаваат Tрособни станови ( Тип 1/2 ) на одлична локација во Автокоманда. Становите се наоѓаат во Општина Гази Баба. ЗА ПОВЕЌЕ И ПОДЕТАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОБРАТЕТЕ СЕ НА: 075 489 145 или 078 409 501 Шифра: G3000

Се продаваат Двособни станови во Автокоманда

Се продаваат Двособни станови во Автокоманда1 EUR

Се продаваат Двособни станови ( Тип 3/4 ) на одлична локација во Автокоманда. Становите се наоѓаат во Општина Гази Баба. ЗА ПОВЕЌЕ И ПОДЕТАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОБРАТЕТЕ СЕ НА: 075 489 145 или 078 409 501 Шифра: G2000

Се продаваат Двособен Еднособен стан - Aвтокоманда

Се продаваат Двособен Еднособен стан - Aвтокоманда1 EUR

Се продаваат Двособен стан ( Тип 4 ) и Еднособен стан ( Тип 5 ) на одлична локација во Автокоманда. Становите се наоѓаат во Општина Гази Баба. ЗА ПОВЕЌЕ И ПОДЕТАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОБРАТЕТЕ СЕ НА: 075 489 145 или 078 409 501 Шифра: G1000

Се продава двособен стан во Центар

Се продава двособен стан во Центар 1 EUR

Се продава двособен стан во Центар Станот се наоѓа во близина на СЈО. Квадратурата е од 62м2. Располага со следниот распоред: ходник, дневна, кујна, трпезарија, една спална соба, тоалет и балкон. Греењето е на BEG – централно парно. Има слободно паркинг место. Цена: Цена по договор. Шифра: 2009 КОНТАКТ ТЕЛЕФОН: 075 489 145 или 078 409 501

Се ПРОДАВА Трособен Стан во Хром

Се ПРОДАВА Трособен Стан во Хром 1 EUR

Станот се наоѓа во Општина Ѓорче Петров. Станбена површина 86 м2 - идеален распоред, • Oдвоен Дневен престој од спалните соби • Голем дневен престој со терпезарија и кујна • Тераса • Тоалет • Две спални соби • Подрум Цена: Цена по договор Шифра: 3071 КОНТАКТ ТЕЛЕФОН: 075 489 145 или 078 409 501

Се продава куќа во Припор

Се продава куќа во Припор1 EUR

Куќата поедува 123 м2 со надворешна површина од 293 м2 во населба Припор. Куќата поседува комплетна и уредна документација. Се наоѓа на мирно и тивко место со поглед на Скопје и Водно, убав и чист воздух на само 3 км од Центарот на Скопје. Киќата има: - Приземје дневна со кујна, ходник, шпајз и купатило. - Надворешни скали со тераса, голема дневна соба со кујна, спална со балкон, големо купатило и ходник. - Внатрешни скали за поткровје, ходник, три соби и балкон. За повеќе информации јавете се на: 075 489 145 Цена по договор. Шифра: 6048

Се Продава Стан во Кисела Вода

Се Продава Стан во Кисела Вода 950 EUR

Се продава убав комотен трособен стан од 88м2 на 2/3 катна зграда во општина Кисела Вода. Се наоѓа на посебно мирна локација. Во станот има комплетно опремена кујна, трпезарија, дневна и две спални, има можност за уште една спална соба. Греењето е централно парно. Цена 950 ев./м2 Шифра- 3064

Се Продава Плац на Автопат

Се Продава Плац на АвтопатПо Договор EUR

На најатрактивна локација во Општина Петровец-атар Oпш. Јурумлери се продава плац од 12 500 м2. Плацот се наоѓа на сам автопат и е со уреден И.Л..Во И.Л.се двајца сопственици со сосопственост на 1/2 идеална половина. Во самиот плац има инфраструктура(струја,вода)и изградени објекти кои се платформа за урбанизација со можност(доградба,надградба,реконструкција,санација). Позиција на плацот е југ-исток. Поставен е по должина на автопатот што е предност за самиот плац,но и за објекти како што се: бензинска пумпа, мотел, сервис за камиони, лесна индустрија, производство на метални профили и др., што значи ги исполнува стандардите за овие објекти. Исто така има можност да се изградат објекти до 2000м2 во еден целосен објект или во повеќе помали еколошки комерцијални објекти. Цена: 30ев/м2 со место за договор. Шифра:9015

Се Продава Деловен Простор во Капиштец

Се Продава Деловен Простор во КапиштецПо Договор EUR

Се продава деловен простор лоциран во почетокот на Капиштец. Дуканот поради неговата место положба е погоден за работење и развивање на различни видови на дејности.Дуканот има вкупно 49 м2 и тоа на приземје 27м2 а на катот 22м2. Шифра-8007

Се продава луксузна куќа во Хром

Се продава луксузна куќа во Хром230000 EUR

Се продава луксузна куќа со местоположба во мирната населба Хром во Општина Ѓорче Петров. Самиот двор на куќата е хортикултурно уреден и со фонтаната во него представува право место за одмор во овој турбулентен живот. Има инсталација за парно,вграден камин на дрва и целосно е климатизирана. Куќата има двор 145 м2 и Пр+1+По и 3 пати по 73м2 под кров односно околку 210м2. На 50м од основно училиште,на 60м од градинка.во радиус од 600м од куќата има 3 трговски центри:Емпурио; СП Планет и Порта Влае, а во радиус од 100м има автобуски станици на 2 различни линии и тоа: 4-ка и 5-ка. Високиот подрум или т.н. приземје е со висок плафон и постои можност да се користи како деловен дростор.Истиот во моментов поседува остави за магацински простор,теретана,шпајз за чување на хранаи остава за чување на огревно дрво... Куќата може да се топли преку парното со дрва или на струја . Куќата е со енергетско ефикасна фасада која има гаранција 40години.Куќата е лепенка со 2 дупли ѕида и специјална изолација помеѓу куќите.Куќата со која е лепенка е идентична со оваа и не одстапува воопшто од надворешниот изглед во поглед на целина. Цената на куќата 230000 Еур. Шифра:6021

Се Продаваат Плацеви во Соње

Се Продаваат Плацеви во Соње 150 000 EUR

Се продаваат 3 плаца во Горно Соње; со вкупна површина од 2040м2. На 1-от плац од 488м2 има изградено куќа со вкупна површина околу 235 м2 .Градбата на куќата е 2012 год и има подрум 2 ката и поткровје. За 2-иот плац од 400м2 има извадено одобрение за градба и платени комуналии. За 3-от плац од 922м2 може да се извади маркица за градба. Плацовите се со рамна површина и се погодни и за деловни објекти (дом за стари лица, за ресторан....) Плацовите се продаваат на следниот начин - 1-виот плац со објектот и плац од 488м2 се продава посебно со цена - 130 000 ев. Додека двата останати плацови од 400м2 и 922м2 се продаваат во комплет со цена - 60 ев./м2 и се со инфраструктура. Сите три плаца во целост се со цена 150 000 еур. Шифра- 6023; 9021; 9022

Се Продава Куќа во Даме Груев

Се Продава Куќа во Даме Груев180000 EUR

Се продава куќа во Даме Груев од 220м2 со двор 400м2. Куќата има 4 спални соби, дневна, кујна со трпезарија, работна соба, џакузи, 2 купатила, 2 гаражи. Ориентација север-југ. Во близина има училиште. Греењето е на повеќе начини: струја, дрва и сончеви колектори. Куќата е со хортикултурно среден двор и направена со квалитетни материјали по фенг шуи. Цена 180000еур. Шифра- 6036

Се Продава/Издава Куќа во Козле

Се Продава/Издава Куќа во Козле218000 EUR

Се продава/издава прекрасна куќа во Козле од 220м2 и дворна површина 100м2. Се состои од подрум, приземје и 2 ката со 5 соби( салон, кујна со трпезарија, 3 спални соби, работна соба, 3 купатила, 3 балкони. Има сопствено парно греење, 2 паркинг места. Може и замена за 2 помали станови во Скопје со доплата. Се продава празна. Местоположбата на куќата одговара за деловен простор - за повеќе намени. Цена 218.000еур со место за договор. Шифра 6037

Се продава плац во Пржино

Се продава плац во ПржиноПо Договор EUR

Се продава плац во населба Пржино со вкупна површина 285м2, на кој има стара куќа со основа 163м2 ,маркица П+2+ПК, класа А1. Постои и можност за замена со компензација на стан и доплата. Цена 150000еур. Шифра 9027

  Se prodava plac prema Pintija

Se prodava plac prema PintijaПо Договор EUR

Se prodava plac prema Pintija od 2000m2. Cena po dogovor. Shifra-9049

  Se Prodava Plac vo Vizbegovo

Se Prodava Plac vo Vizbegovo 30 EUR

Se PRODAVA PLAC vo Vizbegovo- Kacanicki Pat od 13 539m2 koj e sostaven od 3 parcijalizirani placovi i toa:5647m2; 3378m2; 4596m2. Imotot e so IL. Se naoga vo Industriska zona. Cena 30eu/m2. Shifra-9051

Се издава ДЕЛОВЕН ПРОСТОР во Карпош 2

Се издава ДЕЛОВЕН ПРОСТОР во Карпош 2 12 EUR

Се издава деловен простор во Карпош 2 со површина од 277м2. Се наоѓа на 2ри кат. Просторот е распредел со рецепција, кујна, 2 тоалета, ходник, сала за состаноци, 4 канцеларии, 2 тераси. Цена 12еур/м2. Шифра 8066/1

Се ПРОДАВА ДЕЛОВНО/СТАНБЕНА КУЌА ЧАРШИЈА (69М2)

Се ПРОДАВА ДЕЛОВНО/СТАНБЕНА КУЌА ЧАРШИЈА (69М2)По Договор EUR

Се продава деловно-станбена куќа со квадратура од 69М2 по имотен лист,а објектот се наоѓа во Општина Центар но се води како под “ЦЕНТАР 1”/ОПШТИНСКИ.Во најубавиот и најпрекасниот дел од Градот Скопје,”СТАРАТА СКОПСКА ЧАРШИЈА” крајот кој живее со бесмртниот дух на трговијата,историјата,занаетчиството заедно со угостителството кај тоа место се наоѓа КУЌАТА/ОБЈЕКТОТ.Местото и локацијата е од безвремена и непроценлива вредност,што остава голем простор на следните ГЕНЕРАЦИИ - ВИЗИОНЕРИ кои се со планови за инвестирање или вложување во добри исплатливи бизниси.Старата Скопска Чаршија е со посетеност и фреквентност на дневна основа по најмалку од 50 до 100 минувачи од најразлични ПРИПАДНОСТИ и НАЦИОНАЛСТИ од Светот,а најмногу посетувана е од :Турци,Бошњаци,Албанци и Европјани (Италијанци,Французи,Холанѓани,Германци,Британци).Куќата е со намена и капацитет на развивање за деловна/дејност од типот на:бар/кафуле,пекара/слаткарница,вила/хостел, или било каков вид на ИНОВАТИВНА/ДЕЈНОСТ.Располага со следниот распоред:мал ходник,вц со купатило,спирални скали,работна просторија,кујна,трпезарија,мала пространа спална соба,голема пространа спална соба,и пристојна голема тераса.Намена:Деловна.Греење:Дрва/Струја.Состојба:Реновирање.Документи:Поседува.ВАЖНО Е ДА СЕ НАПОМЕНЕ ДЕКА:Куќата/Објектот е за реновирање/инвестирање,маркицата дозволува непречена градба,пристап за градење поседува,не спаѓа во културно-заштитените места.Излегува веднаш под КАЛЕТО,кај Црквата “Свети Спас” близу ПИВНИЦАТА.ДОБРЕДОЈДЕНИ СЕ СИТЕ КЛИЕНТИ.СЛОБОДНО ПРАШУВАЈТЕ. ЦЕНА:2898 ЕУР по М2 или во превод = 200 000 ЕУР вкупно. Шифра:6043

  Se Prodava Baraka vo Lisice

Se Prodava Baraka vo Lisice 0 EUR

Se prodava baraka vo Lisice od 69m2 objekt,vkupno so dvor 169m2 i 15m2 garaza. Cena po dogovor.Shifra-7036

  Se prodava plac vo nas. Madzari

Se prodava plac vo nas. Madzari 43 EUR

Se prodava plac 4139m2 vo nas.Madzari vo Industriska zona vo blizina na Kvantaski Pazar. Cena-43eu/m2. Shifra-9053

Се Продава Плац во Ѓорче Петров

Се Продава Плац во Ѓорче Петров1 EUR

Се продава плац на ОДЛИЧНА локација во населба Ѓорче Петров кој излегува веднас на булевар. Плацот има бруто развиена површина од окулу 150.000 м2.

Се ПРОДАВА ПЛАЦ / LAND FOR SALE – КИСЕЛА ВОДА (720

Се ПРОДАВА ПЛАЦ / LAND FOR SALE – КИСЕЛА ВОДА (7201 EUR

Се продава плац во Кисела Вода,УСИЈЕ блиску во непосредна близина на “СТАКЛАРНИЦА”.Плацот се наоѓа во Кисела Вода.Ориентацијата му е Југо – Источна.Лоциран е на место наречено под името “МЕСНА ЗАЕДНИЦА КАМНИК”.Квадратурата е од 720 M2 – чиста градежна површина (ГРАДЕЖЕН РЕОН).ВАЖНО Е ДА СЕ НАПОМЕНЕ:Плацот е ГРАДЕЖЕН,со ЧИСТ ИМОТЕН ЛИСТ и во РЕОН каде што имате (ПАТ,ВОДА,СТРУЈА,КАНАЛИЗАЦИЈА). Цена:Цена по договор. Шифра:9054 КОНТАКТ ТЕЛЕФОН:075 489 145 An land is for sale in Kisela Voda,USIJE in the immediate proximity of “GLASSHOUSE”.The land is located in the municipality of KISELA VODA.Orientation of the place is SOUTH – EAST.Located it is on a place called by the name “LOCAL COMMUNITY KAMNIK”.Quadrature of the land is 720 (SQUARE METERS) – clean construction surface (CONSTRUCTION ZONE).IT IS IMPORTANT TO NOTE:Land is in CONSTRUCTION ZONE,with CLEAN POSSESION DOCUMENTS and in a DISTRICT where it has (WAY,WATER,POWER,CANALIZATON). Price:Price by agreement. Code:9054 CONTACT NUMBER:075 489 145

Se prodava stan vo Aerodrom

Se prodava stan vo Aerodrom1 EUR

Se prodava stan vo Micurin vo blizina na skoloto Blaze Koneski.Stanot ima 73 m2 i go ima sledniot raspored; edna dnevna dve spalni sobi, hodnik, kuja, terasa. ima parno, lift, podrum

Se prodava kukja vo Ilinden

Se prodava kukja vo Ilinden1 EUR

Se prodava kukja vo naselba Ilinden blisku do prugata.Kukjata ima 68 m2 so dvorno mesto 305 m2 i prekrsen pogled nokulu.Kukjata e so sledniot raspored:dnevna soba, hodnik dve spalni sobi,kujna, terasa i toalet.Godina na gradba e 2014, greenjeto na klima i se prodava polunamestena.

Se izdava kukja vo Zelezara

Se izdava kukja vo Zelezara1 EUR

Se izdava nova kukja vo Zelezara blisku do stomatoloshka ordinacija so kvadratura 70 m2 i dvorno mesto 250 m2. Ima tri sobi so sledniot raspored;hodnik, kujna,dnevna soba, dve spalni,toalet.Orientacijata i e na jugoistok, gradbata e od 2019 godina i e kompletno nova, ima i parno, podrum i dvor.Shifra 3060/1

Se izdava deloven objekt (kancelariski prostor)

Se izdava deloven objekt (kancelariski prostor)1 EUR

Se izdava prekrasen deloven objekt (kancelariski prostor) na dve nivoa vo Kozle vo blizina na Ministerstvo za Ekonomija. Ima povrsina od 200 m2 so dva vleza i centralno greenje

Se prodavaat ednosobni stanovi vo Kisela Voda

Se prodavaat ednosobni stanovi vo Kisela Voda1 EUR

Stanovite se novogradba imaat 30 m2 se naogaat vо blizina na ekonomskoto uciliste.

Se prodava sprat od kukja vo Vlae

Se prodava sprat od kukja vo Vlae1 EUR

Se prodava sprat od kukja vo Vlae, blisku do NEUROMEDIKA.Katot e na treti sprat potkrovje so kvadratura od 133 m2.Spratot go ima sledniot raspored:hodnik,dnevna soba,detska soba,dve spalni,kujna,terasa i toalet.Greenjeto e na struja.

Se prodava stan vo Debar Maalo

Se prodava stan vo Debar Maalo1 EUR

Se prodava stan vo Debar Maalo vo blizina na Kino Karpos.Stanot e so kvadratura od 86 m2,ima parno greenje se naogja na visoko prizemje i se prodava prazen.Stanot raspolaga so sledniot raspored; hodnik,kujna,dnevna soba,tri spalni sobi, terasa i toalet.Gradbata e od 2007 godina. Sifra; 4050

Baranje na markici za gradba za investitori

Baranje na markici za gradba za investitori1 EUR

Agencijata za nedviznosti Prostor Skopje ima potreba i zainteresirani investitori za markici za stanbeno domuvanje (prioritet se A2) vo slednite naselbi vo Skopje: 1.Centar 2.Karpos 3.Kisela Voda 4.Aerodrom 5.Taftalidze 6.Gjorce Petrov 7.Lisice Vasite ponudi i prasanja gi ocekuvame na tel: 078-340-782. Ve ocekuvame

Se izdava baraka vo Kozle

Se izdava baraka vo Kozle1 EUR

Se izdava baraka vo Kozle vo blizina na benziskata pumpa Makpetrol.Barakata ima kvadratura od 68m2 so dvorno mesto od 400 m2 i go ima sledniot raspored:dnevna soba, dve spalni sobi hodnik,kujna,toalet i golema terasa od 15m2.Greenjeto e na panel ploci.

Се издава одличен деловен простор во Струмица

Се издава одличен деловен простор во СтрумицаПо договор

Се издава деловен простор во Струмица од 160м2 кој може да се користи како хала, изложбен простор,магацински простор и слично.За подетални информации побарајте не на 075-488-259.

Se prodava plac so markica A2 za stanbeno domuvanj

Se prodava plac so markica A2 za stanbeno domuvanj1 EUR

Se prodava plac za izgradba na zgradi od 11.000m2. Placot se naoga na tranzitniot pat prema Valandovo.Lokacijata i uslovite se dosta primamlivi.Placot moze da se isplati so kompenzacija 50/50% ili samo gotovinsko plakanje, po mnogu povolna cena. Ve ocekuvame na tel: 075-488-259. Sifra Sr/plac 01

Se prodava plac 1400m2 vo Strumica.

Se prodava plac 1400m2 vo Strumica.1 EUR

Se prodava plac od 1400m2 na patot Strumica - Dabila.Placot se naoga na vtor red, so markica za gradba G2-lesna nezagaduvacka industrija.Magacini ,izlozbeni saloni, i slicno.

Se prodavaat 2 stana 75m2 i 130m2.

Se prodavaat 2 stana 75m2 i 130m2.1 EUR

Se prodavaat 2 stana vo izgradba vo zavrsna faza. Stanot od 130m2 e dupleks i e na 2 kat. Stanot od 75m2 e na prizemje i ima 70m2 balkon. Poveke info na 075-488-259.

Se prodava stan od 98m2 vo Strumica.

Se prodava stan od 98m2 vo Strumica.1 EUR

Se prodava stan vo Strumica od 98m2 na 4ti kat so lift, se naoga sproti stadionot na Akademija Pandev.

Se prodavaat stanovi od 89m2 105m2 i 115m2 vo Stru

Se prodavaat stanovi od 89m2 105m2 i 115m2 vo Stru1 EUR

Se prodavaat stanovi vo Strumica vo Karpos. 1.Stan od 89m2, 4 kat, lift, juzna strana. 2.Stan od 105m2, 5 kat, lift, juzna strana. 3.Stan od 115m3, 4 kat, lift , juzna strana.

  Se prodavaat placovi vo Volkovo

Se prodavaat placovi vo Volkovo 1 EUR

Se prodavaat placovi vo Volkovo od 500m2, 800m2, 1200m2. Placovite se so infrastruktura, vo gradezen reon so odobrenie za gradba. so IL. Cena po dogovor. Shifra - 9041

 Се Продава Плац во Илинден

Се Продава Плац во Илинден 18 000 EUR

Се продава плац од 398м2 во Илинден. Идеален за градба на куќа со одобрение за градба. Во плацот има струја и вода. Цена- 18 000 ев. Шифра-9042

 Се Продава Плац во Илинден

Се Продава Плац во Илинден 45 EUR

Се продава плац во Илинден 3544м2 со цена 45ев./м2. плацот е во Индустриска градежна зона. Шифра-9039

Се продава Вила во Охрид

Се продава Вила во Охридпо договор EUR

Се продава Вила во непосредна близина на Хотел Гранит во Охрид со квадратура од 136м2 и двор од 257м2. Вилата има три влезови, секој влез по 3 апартмани, вкупно 9 апартмани со посебно купатило, дневна, кујна, една спална соба и тераса со поглед на Охридско езеро. Цена по договор.Шифра 6ВИ

Се Продава Вила во Охрид

Се Продава Вила во Охрид 1 EUR

Се продава вила на 4км од центарот на Охрид, со површина од 145м2, приземје, кат со тераси 295м2 и двор од 255м2. Има сопствен паркинг простор и поглед према Охридско езеро. Цена по договор. Шифра 7ВС

 Се Продава Барака во Лисиче

Се Продава Барака во Лисиче 59 000 EUR

Се продава барака во Лисиче со објект 100м2 и плац од 400м2. На истата може да се гради објект со основа 120м2 со подрум и катност П+2+Пк , H=10,20 м. Ориентација југ. Цена - 59 000 ев. со можност за договор. Шифра - 7012

Се ПРОДАВА/ИЗДАВА Луксузна Куќа во Злокуќани

Се ПРОДАВА/ИЗДАВА Луксузна Куќа во Злокуќани1.300.000 EUR

Се ПРОДАВА/ИЗДАВА луксузна куќа во Скопје во населба Злокуќани со површина од 780м2 на плац од 2200м2. Објектот има 6 спални соби и 10 купатила. Има гаража за 2 возила и во дворот место за уште 4. Во подрумскиот дел има специјална просторија за перална и сушална, како и просторија каде има маса за пинг понг, справи за вежбање, трака за трчање, статичен велосипед, кош. Во подрумскиот дел има и коктел рум, просторија од некои 50 m/2 која е предвидена за правење семејни прослави и забави како би се избегнало правењето неред во стамбениот дел. Дворната површина е хортикултурно уредена, има сопствена бушотина за техничка вода. Дворот се наводнува со автоматски систем на прскалки. Во дворот се присутни 3 места за седење и одмор со вградени маси и столици од кои едното е целосен летниковец со летна и затворена кујна и купатило, ѕидани скара и фурна. Во дворот има и фонтана од камен, како и базен со димензии 12,5m x 6.5m. базенот исто така се полни со сопствена вода од бушотината. Базенот има систем за филтрација и циркулација на водата. Околу целиот имот има ѕид од 2,3m висина, а самиот објект е обезбеден со алармен систем и камери за видео надзор.Објектот се грее со сопствено парно на нафта, а има и клима уред во секоја просторија. Се работи за објект кој е релативно нов, завршена изградба 2002 година, вселен 2005 година. Цена за продажба е 1.300.000еур. Куќата се ИЗДАВА за цена од 3000еур на подолг период. Шифра 6040

Се продаваат плацови во Кисела Вода

Се продаваат плацови во Кисела Вода70 EUR

Се продаваат плацови во Кисела Вода со вкупна површина од 1577м2, во градежен реон со услов за градба. Цена 70еур/м2. Шифра 9044

Се продава Викендица во Маркова Сушица

Се продава Викендица во Маркова Сушица55000 EUR

На оддалеченост 20км од град Скопје на прекрасна локација во близина на Марков Манастир се продава ВИКЕНДИЦАкомплетно опремена со површина од површина од 130м2 која лежи на плац од 700м2. Цена 55.000еур. Шифра 6041

  UBAV SREDEN I TOPOL DOM !!!

UBAV SREDEN I TOPOL DOM !!! По Договор EUR

Sekoe katce vo koe ziveeme treba da go pretvorime vo UBAV SREDEN I TOPOL DOM. NIe sme tuka da VI pomogneme. Sreduvame stanovi so kompletno sreden vnatresen enterier do kluc na raka. Toa go pravime po zelbite i potrebite na nasite klienti. Povelete !! Ve ocekuvame za zednicka sorabotka!!!

   Se Prodava Plac na Vodno

Se Prodava Plac na Vodno 400 EUR

Se prodava plac na Vodno 573m2 so moznost za gradba A2 i uredni dokumenti. Ima opcija i za sorabotka so investitor za kompenzacija ili del pari -del kompenzacija. Cena - 400eu/m2. Shifra-9047

 ПРЕМИУМ ПОНУДА!!! СТАНОВИ ВО ТАФТАЛИЏЕ 1!!!

ПРЕМИУМ ПОНУДА!!! СТАНОВИ ВО ТАФТАЛИЏЕ 1!!! 1100 EUR

Во ТАФТАЛИЏЕ 1 на СУПЕР локација се ПРОДАВААТ станови во градба Пр+7+Пк. Во објектот има 11300м2 станбен простор со вкупно 192 стана и тоа од 40м2-172м2. ДЕЛОВЕН ПРОСТОР 1400м2 со H-5м- од различна квадратура. ЗГРАДА со 214 паркинг места на 4 подземни нивоа и 62 високи подруми со - H-3,4м од 5м2-25м2. Комплексот е со модерен стил, оргинална архитектура првокласен материјал. Со 6 лифтови и ПОДНО ГРЕЕЊЕ. Објектот е со конфор и комоција според личните потреби и модерниот концепт за живот. Во близина има- Основни училишта, Факултети, Пазари, Детски градинки, Болници, Амбуланти. ЗАВРШНИОТ ДЕЛ на објектот се очекува во 2 фази- 1 фаза-пролет 2019 година и 2 фаза- пролет 2020 година. Цена- од 1150еур./м2 до 1300еур./м2. КУПУВАЊЕТО на становите може да биде со најповолен КРЕДИТ на 10 години со ФИКСНА КАМАТА од 4% во ПРОКРЕДИТ БАНКА. Шифра - 22БС

  MARKICI ZA GRADBA !!!! SIGURNA INVESTICIJA !!!

MARKICI ZA GRADBA !!!! SIGURNA INVESTICIJA !!! 00 EUR

Se prodavaat MARKICI na NIVO na GRAD !!! Markicite se na poveke lokacii : Centar, Karpos, Gorce Petrov, Kisela Voda, Aerodrom. SIGURNA INVESTICIJA so moznost da se zaraboti. Shifra - 8MA

 Se Prodava Plac na Top lokacija vo Ohrid

Se Prodava Plac na Top lokacija vo OhridПо Договор EUR

Se prodava PLAC vo GRADEZEN REON vo Ohrid. Celiot plac e vo borova shuma nad glavniot pat vo Ohrid. Placot e so povrshina 2822m2 so markica za hotel ili objekt za vremeno smestuvanje.Vo samoto mesto ima priroden izvor so geotermalna voda koj moze da se iskoristi za spa-centar vo sklop na objektot koj ke se gradi. Po odnos za prodazba prednost ima kompenzacija. Moze i za stanovi vo Skopje. Cena po dogovor. Shifra-9048

Se prodava plac vo Gjorce Petrov

Se prodava plac vo Gjorce Petrov72000 EUR

Se prodava plac vo Gjorce Petrov so povrsina od 350m2 so moznost za prosiruvanje na uste 3-400m2.So moznost za gradba.Cena:72000. Shifra 9002

 SE PRODAVA EKSLUZIVEN PLAC -DOLNO VODNO

SE PRODAVA EKSLUZIVEN PLAC -DOLNO VODNOpo dogovor EUR

SE PRODAVA EKSLUZIVEN PLAC DOLNO VODNO.

Се продава кука во Струмица

Се продава кука во Струмица35.000 EUR

Се продава стара куќа во Струмица во близина на центар.Куќата е со вкупна површина од 172м2 и е на 2 ката, од кои приземјето е 53м2, кат 60м2 и двор од 59м2. Повеке информации на тел: 075-488-259

Се продава кука во Струмица

Се продава кука во Струмица90000 EUR

Се продаваат две куќи со вкупна површина од 539м2. Куќите се наогаат во близина на ЕВН.Местото е погодно за изградба на поголем објект (деловен простор или станбен објект). Повеке информации на тел: 075-488-259

  Се Продава Плац во Нерези

Се Продава Плац во Нерези 250 EUR

Се продава плац во Нерези на пат,со маркица и инфраструктура ( струја, вода, канализација).Плацот е 325м2 со цена 250ев./м2.Истиот е во градежен реон со ИЛ.Шифра-35

  Се Продава Плац во Нерези

Се Продава Плац во Нерези 70 EUR

Се продава плац во Нерези 902м2 -70ев./м2,во градежен реон во близина на елитните вили.Плацот не е делив,се продава во целост. Шифра-37

  Се Продава Плац во Нерези

Се Продава Плац во НерезиПо Договор EUR

Се продава плац во Нерези од 1358м2 со цена по договор.Шифра-38

  Се Продава Плац во Средно Нерези

Се Продава Плац во Средно Нерези 150 EUR

Се продава плац во Средно Нерези со маркица за домување.Плацот е 600м2-150ев./м2.Шифра-39

Се Продава Плац во Нерези

Се Продава Плац во Нерези 45 EUR

Се продава плац во Нерези 992м2-45ев./м2 во градежен реон. Шифра-36

Се Продава плац во Горно Нерези

Се Продава плац во Горно Нерези 40 EUR

Се продава плац во Горно Нерези до пат од 1712м2-40eур/м2.Плацот се продава во целост. Шифра-40

 Се Продава Плац во Средно Нерези

Се Продава Плац во Средно Нерези 50 EUR

Се продава плац во Средно Нерези на пат каде има струја и вода.Плацот во моментот е земјоделско земјиште со можност за уцртување на маркица.Се наоѓа на пат и е 350м2-50ев./м2.Шифра-41

 Се Продава Плац во Визбегово

Се Продава Плац во Визбегово 50 EUR

Се продава плац во Визбегово од 4000м2-50ев./м2.Плацот е во Индустриска зона.Има можност за повеќе намени Шифра-43

 Се Продава Плац во Визбегово

Се Продава Плац во Визбегово 45 EUR

Се продава плац во Визбегово 5470м2-45ев./м2. Шифра-44

 Се Продава Плац во Бразда

Се Продава Плац во Бразда 20 EUR

Се продава плац во Бразда 2700м2-20eur.Шифра-44/1

  Се Продава Плац во Визбегово

Се Продава Плац во Визбегово 35 EUR

Се продава плац во Визбегово 14 000м2-за 35ев/м2.Спаѓа во градежно земјиште со маркици за куќи и може да се купат помали целини . Шифра-45

  Се Продава Плац во Волково

Се Продава Плац во Волково 25 EUR

Се продава плац во Волково 2660м2 -25ев./м2.Шифра-46

 Се Продава Плац во Волково

Се Продава Плац во Волково 25 EUR

Се продава плац во Волково од 3800м2-25ев/м2. Шифра-46/1

 Се Продава Плац во Волково

Се Продава Плац во Волково 21 EUR

Се продава плац во Волково од 2000м2-21ев/м2.Шифра-46/2

 Се Продава Плац во Мирковци

Се Продава Плац во МирковциПо Договор EUR

Се продава плац во Мирковци 614м2 со можност за објект од 680м2-деловен објект со семејно домување-По+Пр+1.Плацот е на самиот главен пат со инфраструктура.Што се однесува до објектот има можност за повеќе намени-фабрика за производство и трговија,магацин и др.За објектот има уредни документи од основен проект со одобрение за градба до имотен лист кој гласи на име на фирма.Цена-80000ев.со место за преговор.Шифра-М003

  Se Prodava Kuka vo Butel 1

Se Prodava Kuka vo Butel 1 50 000 EUR

Se prodava kuka vo Butel 1 od 100m2 so dvor 125m2. Kukata e so suteren i prizemjei e so dnevna i kujna , dve spalni sobi, kupatilo i nisa. Kukata e lepenka i ima uste eden idealen del koj isto taka se prodava. Se naoga na kos so dobra markica. Ima cisti dokumenti. Cena za eden del e 50 000eu so mesto za dogovor.Shifra-6039

 Се Продаваат Три Плаца во Кисела Вода

Се Продаваат Три Плаца во Кисела Вода 85 000 EUR

Се продаваат три плаца во Кисела Вода-11 Октомври од 845м2 со уредни документи и ИЛ.Може и поединечно да се купи секој плац. На плацовите се предвидени три поединечни куќи на секој плац посебно. Маркицата за еден плац кој важи и за другите е-Плац 845м2, Површина на градежна парцела 195м2, Основа 80м2, Катност П+2+Пк, Бруто развиена површина 240м2, Висина =10.20м2.Основна намена А1-куќи за домување. Цена-85 000еу. со место за преговор. Шифра-9014

 Се Продава Плац на Водно

Се Продава Плац на Водно 550 000 EUR

Се продава плац 820м2 на Водно со услов за градба за резиденцијален објект,семејна куќа и др. Плацот е чист со ИЛ и маркица за градба-А1, плац 820м2, катност П+1+Пк, основа за градба 256м2 Висина 8.50, бруто развиена површина 750м2. Оваа маркица по новиот ДУП при Општина Центар може да се зголеми на Висина 10.20м и катност П+2+Пк, бруто развиена површина 1024м2. Цена- 550 000 ев со вклучена агенциска провизија.Шифра-9011

 Се Продава Плац во Пржино

Се Продава Плац во Пржино 290 000 EUR

Се продава плац од 910м2 со две маркици во Пржино.Едната маркица е - класа А1, Висина 10,20, Катност П+2+ПК, Градежна парцела 336м2, Основа 120м2, Бруто развиена површина 480м2, Компатибилна намена Б1. Втората маркица е- Класа А1, Висина 10,20м, Катност П+2+Пк, Површина на парцела 554м, Основа 178м2, Бруто развиена површина 712м2, Компатибилна намена Б1. Плацот е од две парцели.Цена 290 000ев.Шифра 9001

 Се Продаваат Два Плаца во Пржино

Се Продаваат Два Плаца во Пржино 150 000 EUR

Се продаваат два плаца во Пржино од 295м2 и 324м2 еден до друг со заедничка маркица.Првиот плац од 295м2 кој има изграден објект од 153м2 и е со Маркица Класа А1, Површина на градежна парцела 287м2, Основа 116м2, Бруто развиена површина 464м2, Висина 10,20м2, Катност П+2+ПК, Компатибилна намена Б1. Вториот плац од 324м2 исто така има објект/барака од 35м2, Маркица на овој плац е основа 112м2 со бруто развиена површина 448м2, Висина 10,20м, катност П+2+Пк, Компатибилна намена А1. Цената на првиот плац е 150 000ев. а на вториот 100 000ев. Вкупната цена на двата плаца е 250 000ев. Шифра 6017

 Се Продава Плац во Злокуќани

Се Продава Плац во Злокуќани 70ев EUR

Се продава земјиште во Злокуќани од 7-8000м2. На плацот може да се гради објект од повеќе намени. До самиот плац веќе се градат деловни објекти.Цена-70 ев/м2.Шифра-9008

 Се Продава Плац во Жданец

Се Продава Плац во Жданец 55 000 EUR

Се продава плац 179м2 во Жданец со инфраструктура со И.Л. и маркица за градба. на плацот може да се гради -градежна парцела 133, со основа 55 м2, висина-8,8 м, катност П+1+Пк. Се наоѓа на добра локација и одговара за семејна куќа. Цена на плацот е 55 000 ев. Шифра-9012

 Se Izdava Kancelariski Prostor vo Saraj

Se Izdava Kancelariski Prostor vo Saraj 10 000 EUR

Se izdava deloven prostor vo Saraj pogoden za kancelarii za poveke nameni. na 1 kat od 55m2+ 4 m2 balkon.Prostorot se naoga vo nov objekt. Istiot e so poseben sanitaren cvor - toalet.Prostorot raspolaga so klima,domofon,video nadzor,struja za domakinstvo. Se iznajmuva za pristupacna cena od 10 000 denari. Shifra-8026/1.

 Se Prodava Plac vo Gorno Nerezi

Se Prodava Plac vo Gorno NereziПо Договор EUR

Se prodava plac vo Gorno Nerezi 1484m2 vo gradezen reon. Placot e do pat so struja i voda i so prekrasen pogled kon grad Skopje. Cena--70eu/m2. so mesto za dogovor. Shifra-40/1

 Se prodava plac vo Industriska zona vo Vizbegovo

Se prodava plac vo Industriska zona vo Vizbegovo 30 EUR

Se prodava plac 9400m2 vo VIzbegovo. Placot se naoga vo INDUSTRISKA zona kade se predvideni objekti za G-2; G-3; G-4. Cena 30eu/m2. Shifra-9033

 Se prodava kuka vo Gazi Baba

Se prodava kuka vo Gazi Baba 215 000 EUR

Se prodava kuka vo Gazi Baba 600m2 za cena 215000eu.Shifra6004

 Se prodava kuka vo Butel 1

Se prodava kuka vo Butel 1 105000 EUR

Se prodava kuka na Top Lokacija vo Butel1 so plac 295m2 so 98m2 objekt+14m2 garaza so isto tolku podrum. Lokacijata e prekrasna so moznost za gradba P+2+Pk. Vo blizina ima se sto mu e potrebno na edno sovremeno semejstvo-skolo,marketi,pazar,banki, Cena 105 000 eu. Shifra-6016

ЕКСЛУЗИВНО!!! Се продава куќа во Визбегово

ЕКСЛУЗИВНО!!! Се продава куќа во Визбегово 132000 EUR

Во Визбегово на највисоката кота каде има чист воздух и пири ветерче, се продава куќа ПР-90м2, 1 кат- 167м2 и тераса 65м2( која е направена на 1/3 од кровот со прекрасен поглед кон градот). Објектот е сместен на плац од 401м2 со градба 2015-2016 година. Во објектот има комотен простор од 2 кујни, 3 спални, 3 купатила( 2 со џакузи и 1 со туш кабина). Се продава наместена со кујна, Акрон плакари, централен бојлер од 200литри. Греење на струја плус подно греење и камин-шпорет исто на подно греење. Куќата е градена со квалитетни италијански материјали. Цената на овој објект е 132000евра. Може и замена за стан во Аеродром со минимум три спални соби.Шифра 6033

Se Prodava Baraka vo Kisela Voda

Se Prodava Baraka vo Kisela Voda 70 000 EUR

Se prodava baraka vo 11 Oktomvri-Kisela Voda 96m2 so plac204m2. Barakata e so dogradaba, so dve spalni,kujna so trpezarija,dnevna i kupatilo. Se naoga na mirna lokacija za cena 70 000eu so mesto za dogovor. Barakata ima mesto za gradba,so plateni komunalii. Shifra-7011

 Se prodava kuka vo Butel 1

Se prodava kuka vo Butel 1 135000 EUR

Vo Butel 1 se prodava kuka samostojna na plac 500m2 so objekt 200m2. Moze i za investitorori. Cena 135 000 eu.Shifra-6031

  Se Prodava Plac vo Pripor

Se Prodava Plac vo Pripor 100 000 EUR

Se PRODAVA plac vo Pripor od 600m2 , so uslov za gradba. Vo placot se predvideni markici za dve individualni kuki ili pomala stanbena zgrada. Moze i dogovor so investitor za kompenzacija i del pari. Placot e deliv i na dve pomali parceli po 300m2. Ima cista dokumentacija. Cena- 100 000eu. so mesto za dogovor. Shifra-9024

 Se Prodava Plac vo Novo Selo

Se Prodava Plac vo Novo Selo 85 EUR

Se prodava plac vo Novo Selo od 2603m2, kade se predvideni za gradba 4 semejni kuki ili zgrada . Moze dogovor so investitor so kompenzacija i del pari . Cena-85eu/m2. Shifra-9025/2

  Se Prodava Plac vo Novo Selo

Se Prodava Plac vo Novo Selo 38 EUR

Se prodava plac- gradezno neizgradeno zemjiste vo Novo Selo 3782m2 so infrastruktura. Cena-35eu/m2. so mesto za dogovor. So moznost za gradba na industriski objekti. Shifra-9025/3

 Se Prodava Plac vo Volkovo

Se Prodava Plac vo Volkovo 55 EUR

Se prodava plac vo Volkovo od 598m2 do asfaltniot plat. Vo placot ima struja i voda.Placot e predviden za gradba na kuki za domuvanje.Prostorot okolu placot e urbaniziran-ima kuki.Cena 50eu/m2. so moznost za dogovor. Shifra-9025/1

 Se Prodava Baraka vo Vlae

Se Prodava Baraka vo Vlae 80 000 EUR

Se prodava baraka vo Vlae 80m2 so dvor 200m2. Barakata e renovirana so sreden dvor. Ima markica PR+1+PK,H-8,80m. Se prodava za 80 000e so mesto za dogovor. Shifra-7009

  Se prodava plac vo Butel

Se prodava plac vo Butel 35 EUR

Se prodava plac vo Butel 1334m2 za 35eu/m2. Placot e vo gradezen reon i moze da se gradat objekti od meshovita klasa na namena i toa A i B klasa. Mozat da se gradat objekti za domuvanje i objekti za komercijalni i delovni nameni. Markica PR+2+PK, H=10,20m Cena 35eu/m2. Shifra-9026

 Se Prodava Kuka vo Butel 1

Se Prodava Kuka vo Butel 1По Договор EUR

Se prodava kuka vo Butel 1,nova od 350m2, so dvor 600m2. Kukata e etazno podelena na 3 kata, so 10 sobi, 3 kupatila, 6 balkoni, podrum - suteren , greenje sopstveno- na kamin. Orientacija jug i hurtikulturno sreden dvor. Se prodava za 180 000eu. so mesto za dogovor. Vselivost vo kukata za 1 mesec. Shifra-6028

 Se prodava kuka vo Butel 2

Se prodava kuka vo Butel 2По Договор EUR

Se prodava kuka 170m2 so dvor 400m2. Se prodava prazna. Ima prizemje,suteren i podrum od 20m2, Greenje na struja.Gradba 1973 god. so orientacija jug-sever. Ima kujna so trpezarija,dnevna i 3 spalni sobi. Kukata e so sreden dvor. Cena-140 000eu so mesto za dogovor.Shifra-6030

 Se prodava kuka vo Butel 2

Se prodava kuka vo Butel 2 180000 EUR

Se prodava kuka vo Butel 2 na tri kata so uredni dokumenti. Vkupnata povrshina na kukata e 210m2+300m2 dvor, so toa sto sekoj kat ima posebno po eden stan,sekoj so poseben vlez oddelen od drugite. Sekoj kat ne e vrzan so zaednicki skali tuku se kako mini zgrada.Vo sekoj sprat ima po edna dnevna soba so trpezarija,po dve spalni sobi,po edna kujna,po edno predsobje i po edno kupatilo. Kukata se naoga vo miren del i pred nea ima golem parking prostor i vo dvorot ima prking dopolnitelno.Vo blizinina ima poliklinika,OU,4 banki,supermarketi i dr. Cena 180 000eu.Shifra-6027

Се Продава Плац со Викендица во Мирковци

Се Продава Плац со Викендица во МирковциПо Договор EUR

Се продава викендица од 36м2 на плац од 1800м2 во Мирковци. Куќата има дневна со трпезарија,спална соба, купатило. Од помошни објекти располага со гаража, подрум, штала и бунар. Има подземно спроведено струја и хидрофор со водоводна инсталација внесена во куќата. Објектите ќе влезат во процес на легализација после Нова Година. Нивата е исполнета со прекрасни овошја. Постои можност за купување на минимален дел од нивата од 600м2 или по желба.Цената на цел имот е 37.000еур со место за договор.Шифра 9028

 Se Prodava Plac vo Vizbegovo

Se Prodava Plac vo VizbegovoПо Договор EUR

Na atraktivna lokacija vo Vizbegovo se Prodava Plac 5396m2. Placot e so moznost za gradba na objekti G-2,G-3,G4-lesna i nezagaduvacka industrija,servisi,stovarishta. Lociran e vo opshtina kade komunaliite za objektite se poevtini. Po potreba placot moze da bide i do 12000m2. Cena po dogovor. Shifra-9029