ПРЕМИУМ ПОНУДА!!! СТАНОВИ ВО ТАФТАЛИЏЕ 1!!!

Се Продава, 1100 EUR

Оглас број: 0000481
Огласот е посетен:   1304 пати

Тип на недвижноста : Станови

Ориентација : Југ

Година на градба : 2018

Квадратура : 40 m2

Соби : Поголеми

Состојба : Нов

Кат : 0

Балкон : Да

Подрум : Да

Лифт : Да

Греење : Друго

Инвентар : Празен

Шифра : 22БС


Опис на недвижноста

Во ТАФТАЛИЏЕ 1 на СУПЕР локација се ПРОДАВААТ станови во градба Пр+7+Пк. Во објектот има 11300м2 станбен простор со вкупно 192 стана и тоа од 40м2-172м2. ДЕЛОВЕН ПРОСТОР 1400м2 со H-5м- од различна квадратура. ЗГРАДА со 214 паркинг места на 4 подземни нивоа и 62 високи подруми со - H-3,4м од 5м2-25м2. Комплексот е со модерен стил, оргинална архитектура првокласен материјал. Со 6 лифтови и ПОДНО ГРЕЕЊЕ. Објектот е со конфор и комоција според личните потреби и модерниот концепт за живот. Во близина има- Основни училишта, Факултети, Пазари, Детски градинки, Болници, Амбуланти. ЗАВРШНИОТ ДЕЛ на објектот се очекува во 2 фази- 1 фаза-пролет 2019 година и 2 фаза- пролет 2020 година. Цена- од 1150еур./м2 до 1300еур./м2. КУПУВАЊЕТО на становите може да биде со најповолен КРЕДИТ на 10 години со ФИКСНА КАМАТА од 4% во ПРОКРЕДИТ БАНКА. Шифра - 22БС
Повеќе
Сподели :