Се Продава Плац со Викендица во Мирковци

Се Продава, По Договор EUR

Оглас број: 0000234
Огласот е посетен:   754 пати

Тип на недвижноста : Земјиште

Ориентација : Сите

Година на градба : 2000

Квадратура : 1800 m2

Соби : Двособни

Состојба : Стар

Кат : 1

Балкон : Не

Подрум : Да

Лифт : Не

Греење : Друго

Инвентар : Празен

Шифра : 9028


Опис на недвижноста

Се продава викендица од 36м2 на плац од 1800м2 во Мирковци. Куќата има дневна со трпезарија,спална соба, купатило. Од помошни објекти располага со гаража, подрум, штала и бунар. Има подземно спроведено струја и хидрофор со водоводна инсталација внесена во куќата. Објектите ќе влезат во процес на легализација после Нова Година. Нивата е исполнета со прекрасни овошја. Постои можност за купување на минимален дел од нивата од 600м2 или по желба.Цената на цел имот е 37.000еур со место за договор.Шифра 9028
Повеќе
Сподели :