Се ПРОДАВА ДЕЛОВНО/СТАНБЕНА КУЌА ЧАРШИЈА (69М2)

Се Продава, По Договор EUR

Оглас број: 0000534
Огласот е посетен:   726 пати

Тип на недвижноста : Куќи

Ориентација : Југо-запад

Година на градба : 1963

Квадратура : 69 m2

Соби : Трособни

Состојба : Стар

Кат : PR/1

Балкон : Да

Подрум : Да

Лифт : Не

Греење : Струја

Инвентар : Празен

Шифра : 6043


Опис на недвижноста

Се продава деловно-станбена куќа со квадратура од 69М2 по имотен лист,а објектот се наоѓа во Општина Центар но се води како под “ЦЕНТАР 1”/ОПШТИНСКИ.Во најубавиот и најпрекасниот дел од Градот Скопје,”СТАРАТА СКОПСКА ЧАРШИЈА” крајот кој живее со бесмртниот дух на трговијата,историјата,занаетчиството заедно со угостителството кај тоа место се наоѓа КУЌАТА/ОБЈЕКТОТ.Местото и локацијата е од безвремена и непроценлива вредност,што остава голем простор на следните ГЕНЕРАЦИИ - ВИЗИОНЕРИ кои се со планови за инвестирање или вложување во добри исплатливи бизниси.Старата Скопска Чаршија е со посетеност и фреквентност на дневна основа по најмалку од 50 до 100 минувачи од најразлични ПРИПАДНОСТИ и НАЦИОНАЛСТИ од Светот,а најмногу посетувана е од :Турци,Бошњаци,Албанци и Европјани (Италијанци,Французи,Холанѓани,Германци,Британци).Куќата е со намена и капацитет на развивање за деловна/дејност од типот на:бар/кафуле,пекара/слаткарница,вила/хостел, или било каков вид на ИНОВАТИВНА/ДЕЈНОСТ.Располага со следниот распоред:мал ходник,вц со купатило,спирални скали,работна просторија,кујна,трпезарија,мала пространа спална соба,голема пространа спална соба,и пристојна голема тераса.Намена:Деловна.Греење:Дрва/Струја.Состојба:Реновирање.Документи:Поседува.ВАЖНО Е ДА СЕ НАПОМЕНЕ ДЕКА:Куќата/Објектот е за реновирање/инвестирање,маркицата дозволува непречена градба,пристап за градење поседува,не спаѓа во културно-заштитените места.Излегува веднаш под КАЛЕТО,кај Црквата “Свети Спас” близу ПИВНИЦАТА.ДОБРЕДОЈДЕНИ СЕ СИТЕ КЛИЕНТИ.СЛОБОДНО ПРАШУВАЈТЕ. ЦЕНА:2898 ЕУР по М2 или во превод = 200 000 ЕУР вкупно. Шифра:6043
Повеќе
Сподели :