Се ПРОДАВА НОВ СТАН во АЕРОДРОМ (60М2)(Off Market)

Се ПРОДАВА НОВ СТАН во АЕРОДРОМ (60М2)Се ПРОДАВА НОВ СТАН во АЕРОДРОМ (60М2)

Се Продава, По Договор EUR

Оглас број: 0000513
Огласот е посетен:   269 пати

Тип на недвижноста : Станови

Ориентација : Југо-исток

Година на градба : 2018

Квадратура : 60 m2

Соби : Трособни

Состојба : Нов

Кат : 10/10

Балкон : Да

Подрум : Не

Лифт : Да

Греење : Парно

Инвентар : Празен

Шифра : 3049


Опис на недвижноста

Се продава нов стан во нова зграда со квадратура од 60 м2 на 10 кат од вкупно 10 катови.Зградата се наоѓа во Општина Аеродром,на интересна и атрактивна локација во реонот каде што се градат впрочем сите ОБЈЕКТИ од местата кај старите воени бараки модерно локациски кажано “ТОБАКО 2”.Објектот (ЗГРАДАТА) е целосно надворешно готова но е делумно внатрешно завршена,и се чека нејзин технички прием на почеток од месец ОКТОМВРИ.Ориентација е Југо-Источна.Греењето во зградата е на Централно Парно.Паркинг место пред зградата е предвидено + има можност да се откупи и гаражно место во подземна гаража по потреба се разбира.Станот располага со следниот распоред:мал ходник,вц со купатило,издвоена голема спална соба,кујна,трпезарија,дневна и балкон/тераса.Живеалиштата се инзворедно направени,не се типични ниски поткровја туку се со рамни ѕидови и високи плафони.Станот одговара за љубителите на повисоките/панорамските катови. Цена:1050ЕУР/М2 = 63 000 ЕУР - ВСЕЛИВ НОЕМВРИ МЕСЕЦ. Шифра:3049
Повеќе
Сподели :